Fotoarchív 2014

Zde si můžete prohlédnout fotografie ze školního roku 2013/2014.

Slavnostní zakončení školního roku 2013/2014


Vzpomínka na školní výlet páťáků do Ostravy

Počátkem června a za pěkného počasí žáci 5. ročníku vyrazili směr Ostrava na interaktivní výstavu v areálu Dolních Vítkovic s názvem Malý svět techniky U6. Především technicky laděná, ale srozumitelnou formou podávána a prakticky vyzkoušená výstava bavila i dívčí část naší partaje. Fotky jsou více než vypovídající. Dále jsme navštívili nedaleko na Černé louce ležící výstavu zmenšenin především evropských staveb doplněných o modely převážně již zaniklých sedmi divů světa. Před odjezdem domů jsme stihli provětrat peněženky a roztočit poslední korunky na útratu a dárečky pro blízké. Vzhledem k reakcím dětí a ve slohové práci vzpomínaným zážitkům a hodnocením považuji tento výlet za více než zdařilý.


Slavnostní vyřazování žáků 9. tříd


Exkurze 1. ročníků

24. 6. 2014 se naši prvňáčkové zúčastnili výstavy hmyzu v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

 


Muzikál na ZUŠ

Netrpělivé očekávání prázdnin pomohla žákům zpříjemnit ZUŠ Napajedla velmi zdařilým představením dvou muzikálů- O Budulínkovi a Zvířátka a loupežníci. Děkujeme za pěkný zážitek!


Knihovna prvňáčkům

První školní rok byl také prvním rokem společných návštěv naší městské knihovny.  Začínající čtenáři dostali za odměnu pěknou knihu M. Bednářové Od A do Z, která byla vydána v projektu Už jsem čtenář- Knížka pro prvňáčka.


Přijetí úspěšných žáků starostkou města

V úterý 10.června přijala starostka města Napajedel, Ing. Irena Brabcová, úspěšné žáky obou napajedelských škol. Ocenila tím jejich celoroční práci a úspěšnou reprezentaci jak školy, tak města mnohdy za hranicemi Zlínského kraje. Oceněnými žáky jsou:
Martin Kot, 5.A
Filip Kašný, 6.B
Anna Kučerová, 6.B
Petr Jelínek, 6.B
Tereza Maňásková, 7.B
Jan Moravčík, 8.A
Tomáš Jurásek, 8.B
Zuzana Škopíková, 8.B
Kateřina Holubová, 9.A
Markéta Skoupilová, 9.A


Jsme si učiteli navzájem

Během 4. a 5. třídy jsme pracovali na projektech : ekosystém les a lidská obydlí a tropický podnebný pás. Tato práce nás velmi bavila. Proto jsme se rozhodli, že

v měsíci květnu si každý sám nebo kamarád s kamarádem připravíme pro kolektiv třídy projektové vyučování.

Vybrali jsme si tato témata:

* hudební skupina AC / DC, šikana a kyberšikana,

* kůň domácí, evropské památky, Burj Khalifa – nejvyšší budova světa,

* 2. světová válka, T. G. Masaryk, Finsko, Velká Británie, závislosti, život morčete.

Na projektu jsme pilně pracovali v programu powerpoint.

Naši spolužáci se dozvěděli, že hudební skupina AC / DC je australská hard rocková skupina – poslechli jsme si hudební ukázku, dále jsme se dozvěděli, že nejvyšší budova světa Burj Khalifa má 189 pater a měří 829 m, že hipologie je věda zabývající se koňmi, že Vatikán má 572 občanů, také jsme se dozvěděli, na čem může být lid. organismus závislý, zhlédli jsme video s polární září, poslechli jsme si finskou státní hymnu a zhlédli jsme video o průběhu 2. světové války. Všem bylo připomenuto, že naším 1. prezidentem byl T. G. Masaryk.

Jsme velice rádi, že jsme si takový projekt mohli vyzkoušet a těšíme se již do 6. třídy, kde budeme určitě na takových projektech také pracovat.


Výlet tříd 4.A a 4.B do Olomouce a na Svatý Kopeček 12.6. 2014


Mapy na nádvoří

Opakování Austrálie - malování map na nádovří školy. 


Pečení na DDM I.A


Výlet 1. tříd

6. 6. 2014 se všichni prvňáčkové zúčastnili školního výletu do Vnorov. Doprovázeni sličnou princeznou, vodníkem a loupežníkem Sarka Farka pluli na lodi a plnily úkoly v pohádkovém lese. Výlet se moc vydařil!


Domácí mazlíčci

Celý školní rok se děti ze 4. ročníků učily v přírodovědě o rostlinách a živočiších. Odměnou jim bylo pondělní (2. 6. 2014) setkání s živočichy skutečnými. Besedu o domácích mazlíčcích s živými ukázkami pro ně připravil pan Marek Hádal. Děti si vyslechly nejen zajímavosti a pravidla správné péče o ně, ale mohly si je pohladit a vyfotit se s nimi. (K. Kadlčíková, J. Talašová, tř. uč.)


Hasči dětem

3. 6. 2014 byli žáci čtvrtých tříd pozváni na setkání s napajedelskými hasiči. Připravili si pro nás velmi zajímavý program s ukázkami jejich práce a hasičských vozů, každý si mohl ověřit své znalosti a vyzkoušet práci s hasící technikou. Za pozvání a prožitý čas moc děkujeme. (K. Kadlčíková, J. Talašová,tř. uč)

 


Dopravní hřiště v Malenovicích

Čtvrtek 29. 5. 2014 byl pro děti čtvrtých tříd dnem D. Na dopravním hřišti v Malenovicích si měly děti ověřit, co všechno se za tento školní rok naučily. Odměnou jim byl pak průkaz cyklisty. Zkouška byla rozdělena na praktickou jízdu na kole podle pravidel silničního provozu a písemný test. Neobstáli jsme všichni na výbornou, ale většině se to podařilo. (K. Kadlčíková, J. Talašová, tř. uč.)


Výlet 6. tříd - Slovanské hradiště v Mikulčicích 30.5.2014


Výtvarná soutěž - Okno do světa

Na 4. ZŠ Komenského I. ve Zlíně se 27. 5. 2014 konala vernisáž s vyhlášením výsledků XIII. ročník výtvarné soutěže „Okno do světa“, letos na téma “Co mám rád a co mě baví aneb jak trávím svůj volný čas, moje koníčky a záliby“. Výtvarné soutěže se zúčastnilo celkem 14 škol a všechny práce byly rozděleny do třech kategorií. Naše žákyně Dita Šlímová ze 7. A byla oceněna krásným 3. místem ve své kategorii (7. - 9. ročník).


Přednáška Jiřího Kolbaby - Afrika

Ve středu 21. 5. 2014 se žáci z přírodovědného kroužku zúčastnili přednášky cestovatele Jiřího Kolbaby s názvem AFRIKA. Dvouhodinová přednáška pojednávala hlavně o Etiopii a celá byla proložena nádhernými fotografiemi. Všem žákům se moc líbila.


Dopravní soutěž mladých cyklistů - krajské kolo

Ve středu 28. května se naši mladší dopraváci ve složení Petr Jelínek, Jakub Šidlík, Barbora Bartůnková a Denisa Maňásková zúčastnili krajského kola Dopravní soutěže mladých cyklistů. Naše děti reprezentovali okres Zlín. V konkurenci těch opravdu nejlepších v kraji nakonec obsadili celkové druhé místo, které mohou příští rok vylepšit, protože prakticky celé družstvo zůstane pohromadě. I přesto, že jsme celkově nevyhráli, máme alespoň prvenství v podobě nejlepšího jednotlivce chlapce. Toto prvenství naše škola získala zásluhou Petra Jelínka (s celkovým počtem 7 trestných bodů). Všichni soutěžící museli prokázat své vědomosti a dovednosti v celkem pěti disciplínách: první pomoci, testech, jízdě zručnosti, jízdě po dopravním hřišti a v kraji nově v práci s mapou.


Škola v přírodě 2014

Letošní Škola v přírodě se konala ve dnech 19.5. - 23.5. na Kopánkách. Po průběžném zpravodajství na školním facebooku Vám přinášíme další fotografie. Děti byly moc hodné a šikovné a počasí se povedlo na jedničku.


Habsburská Vídeň

Exkurze žáků IX. A a IX. B „Habsburská Vídeň“ dne 6. 5. 2014. Fotografie: Mgr. Eva Koželová


Exkurze žáků VIII. A a VIII. B na Mohylu míru u Slavkova a zámek Slavkov dne 25. 4. 2014


Kroužek mladých přírodovědců - přednáška Jiřího Grygara

Kroužek mladých přírodovědců se vydal do Otrokovic na přednášku (Vznik fyziky, chemie a biologie aneb Velký třesk za všechno může) významného českého astronoma, astrofyzika a populizátora vědy Jiřího Grygara. 


Pohár rozhlasu Otrokovice

Dne 6. 5. 2014 se v Otrokovicích konal okresní přebor v atletice - Pohár rozhlasu. Družstvo našich starších žákyň, které se na tuto akci pod vedením trenérky Kataríny Marčíkové pečlivě připravovalo, vybojovalo skvělé 3. místo! Družstvo starších chlapců výborné 4. místo. Ke skvělému výsledku gratulujeme!


Soutěž IV.A o Dysneyland

PAŘÍŽ KRÁSNÉ MĚSTO JE,

VELKÝ DISNEYLAND V NĚM JE.

CENNÉ PAMÁTKY TAM JSOU,

EIFFELOVKA ZÁŘÍ TMOU.

(Eliška Hádalová, Adéla Velísková, 4.A)

Žáci IV.A se zapojili do soutěže vyhlášené společností COOP. Soutěž spočívá v nasbírání co největšího počtu pokladních lístků. Protože byli minulý týden velmi pilní a nasbírali nejvyšší počet lístků z přihlášených tříd, přijely je  pátek 25. 4. 2014 navštívit hostesky z této firmy a předali jim malé dárky. Soutěž tím ale nekončí, sbírání pokračuje až do konce měsíce dubna a na vítěze čekají hodnotné ceny, jako třeba zájezd do pařížského Disneylandu. A jak to u nás poslední týdny vypadalo?


Okrskové kolo pěvecké soutěže

Ve čtvrtek 24. 4. 2014 proběhlo na naší škole okrskové kolo pěvecké soutěže. Zapojilo se 5 škol (ZŠ Halenkovice, Pohořelice, Žlutava,  1. a  2.ZŠ Napajedla) s celkem 19 žáky. V této silné konkurenci naši žáci uspěli. V kategorii moderních písní: Vít Dobrovolný, V.A – 2. místo a v kategorii lidových písní: Adéla Pavelčíková, V.A – 1. místo.


Osvětim 4. 4. 2014

Dějepisná exkurze žáků 9. ročníku do koncentračního tábora v Polsku Osvětim – Březinka (Auschwitz – Birkenau). (Foto: Mgr. Eva Koželová)


Pěvecká soutěž - 4. a 5. tříd

Dne 8. 4. se na naší škole konala pěvecká soutěž žáků 4. a 5. tříd. Konkurence byla veliká. Soutěže se zúčastnilo 16 žáků. Soutěžilo se v lidových a v moderních písních. Nejlepší výkony byly odměněny pěknými diplomy, cenami a sladkostmi. No a jak vše dopadlo ?

Lidová píseň

 1. Adéla Pavelčíková – 5. A
 2. Kateřina Škrabalová – 5. A
 3. Eliška Hádalová – 4. A

 Moderní píseň

 1. Vít Dobrovolný – 5. A
 2. Nikola Řezaninová – 4. B
 3. Natálie Dominiková – 5. B

Vítězům gratulujeme a do okrskového kola, které se koná 24. 4. na naší škole postupují :

Adéla Pavelčíková a Vít Dobrovolný. Porota se těší na krásné pěvecké výkony v příštím šk. roce.


XVI. ročník recitační soutěže I. stupně

Ve středu 19. 3. se v Pohořelicích konal již XVI. ročník recitační soutěže I. stupně. V konkurenci 30 žáků ze sedmi základních škol v okolí jsme získali ve druhé kategorii 4. a 5. tříd vynikající umístění.

2. místo Michaela Švancerová 4.B
3. místo Samuel Marišler 4.B?

V první kategorii 2. a 3. tříd se nám umístit nepodařilo.Přesto velký dík patří i Markétě Peškové z 2.B a Natálii Novotné z 3.A za vzornou reprezentaci školy.
Všem zúčastněným moc děkujeme.


Okresní kolo ve sportovní gymnastice 13.3. 2014

Dne 13.3.2014 se ve Zlíně konalo okresní kolo ve sportovní gymnastice dívek. Tým mladších dívek se umístil na 2. místě. Tým starších dívek se umístil na 1. místě a zajistil si postup do krajského kola. 


Valentýn

14.2. 2014 jsme se s dětmi školní družiny zúčastnili valentýnského vyrábění na domě dětí Matýsek. Každý si mohl vyrobit valentýnku pro maminku nebo někoho blízkého, aby si doma mohli připomenout, že se mají rádi. Na Matýsku se nám všem líbilo a určitě to nebyla naše poslední návštěva.


Lyžařský výcvikový kurz 7.A/B/C

Horní Bečva - Ski Sachova studánka 24.-28.2. 2014. 


Recitační soutěž na 1. stupni - školní kolo

Čtvrtek 20. 2. 2014 se nesl ve znamení recitace. Na 1. stupni proběhlo školní kolo, kterého se zúčastnilo celkem 39 žáků. Soutěžili jsme ve 3 kategoriích. Paní učitelky měly těžké rozhodování, protože jsme se všichni moc snažili a naše výkony byly velmi vyrovnané. 

A zde jsou výsledky:

Kategorie 1. tříd:

 1. místo – Sandra Bílá, I.A
 2. místo – Dan Otradovec, I.B
 3. místo – Štěpán Prokop, I.A

Kategorie 2. a 3. tříd:

 1. místo – Natálie Novotná, III.A
 2. místo – Markéta Pešková, II.B
 3. místo – Roman Kolařík, II.A

Kategorie 4. a 5. tříd:

 1. místo – Michaela Švancerová, IV.B
 2. místo – Samuel Marišler, IV.B
 3. místo – Veronika Uhříčková, V.B

Mladý chemik

Katka Klofáčová (IX.B) a Katka Holubová (IX.A) se 29. 1. 2014 zúčastnila ve Valašském Meziříčí regionálního kola soutěže "Mladý chemik". V konkurenci 27 škol střední a jihovýchodní Moravy vybojovala Katka Holubová krásné 6. místo. K postupu do republikového kola soutěže jí chybělo pouze 1,5 bodu. Gratulujeme k vynikajícímu výsledku a děkujeme také Mgr. Otradovcové za poctivou přípravu.


Zápis dětí do 1. třídy

Dne 29.1. 2014 se konal zápis dětí do 1. tříd. K zápisu se dostavilo 56 dětí, které v příštím školním roce nastoupí do prvních tříd naší školy. Na vás všechny se již teď těší kolektiv 2. ZŠ Napajedla. 


Den otevřených dveří 22.1. 2014

Jako každoročně proběhl na naší škole den otevřených dveří. Možnost prohlédnout si školu využili rodiče budoucích prvňáčků i rodiče žáků, kteří na naši školu již dochází. 


Kamarádi (1. a 9. roč. 2013-2014)Logo 2. ZŠ Napajedla

2. základní škola Napajedla, příspěvková organizace,

Komenského 298, Napajedla 763 61

Telefon: 577 941 093
Mobil: 774 601 196
E-mail: podatelna@2zsn.cz
Nahoru Přesunout se na začátek stránky
Do konce školního roku zbývá© 2018 2. základní škola Napajedla, příspěvková organizace, Komenského 298. Všechna práva vyhrazena
Realizace rotate Rotate