Přírodovědný kroužek

Naše škola je zapojena do projektu Centra přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků středních a základních škol ve Zlínském kraji, reg. č. CZ.1.07/1.1.00/44.0010

Ve školním roce 2013/2014 v rámci tohoto projektu navštěvovali žáci přírodovědný kroužek zaměřený na fyziku. V letošním školním roce budou aktivity zaměřeny také na chemii. Žáci navštěvující kroužek si prakticky ověřují teoreticky získané znalosti na fyzikálních a chemických pokusech, praktickou formou se seznamují s fyzikou i chemií nad rámec daný vyučovacími osnovami. Kroužek probíhá každý týden ve středu.

 

Experimentárium – květen 2015

Moderní technologie – moderní dům, infračervená kamera, perlátor, 3D kino, 3D tiskárna atd.


Experimentárium – duben 2015

Elektřina a magnetismus.


Experimentárium – březen 2015

Mostní konstrukce – dnešní odpoledne jsme si zahráli na konstruktéry. Vzali jsme si šroubováky, šroubky a matičky, k tomu další nezbytný materiál na stavbu. Měli jsme za úkol sešroubovat most, správně všechno vymyslet, upevnit pomocí provázků a vše zkonstruovat tak, aby po mostu projelo auto na dálkové ovládání.  Ve druhé části jsme pokračovali ve stavbě kuličkodráhy. Konstrukce to byla více než složitá, posuďte sami……


Experimentárium – 8.B únor 2015

Sdílená výuka žáků 8.B


Experimentárium – únor 2015

Obráběcí stroje, vlastnoručně vyrobené hlavolamy!


Experimentárium – leden 2015

Sdílená výuka žáků 7.B


Experimentárium – Noc alchymistů prosinec 2014

Velmi zajímavá přehlídka chemických pokusů v tajuplném labyrintu chodeb SPŠ Otrokovice.


Experimentárium – prosinec 2014

Sestavit model libovolného jednoduchého stroje z Merkuru nebo střílet laserovou zbraní na pohybující se terč? Náplň dnešního zimního odpoledne byla rozmanitá. Žáci si pomocí různých typů kladek vyzkoušeli zvednout těžká břemena. Všichni se proběhli na krátké běžecké dráze a své výkony zhodnotili na počítači, který určil nejen jejich rychlost, ale i zrychlení ve srovnání s malým autíčkem. Na závěr bylo tradiční 3D kino.


Experimentarium - listopad 2014

Experimentárium Otrokovice - přírodovědný kroužek - ped. doprovod p. uč. Otradovcová.


Experimentarium - aktivity LARP - listopad 2014

6.11. Experimentárium Otrokovice - aktivity LARP pro třídu 8. B.
Žáci si v průběhu dne zasoutěžili v různých disciplínách rozvíjejících jejich zájem o přírodní vědy. V první části soutěžili ve znalostech o přírodních zákonech a o vodě. Později se snažili vymyslet nejsprávnější obchodní název na svůj lektvar. V chemické laboratoři měli možnost napsat kamarádovi vzkaz tajným písmem a vyzkoušet si jednoduché pokusy. Do života se jistě hodí vědět "správný recept" na sloní pastu.


Experimentarium - Přednáška na téma Jednoduché stroje - listopad 2014

3.11. Přednáška na téma Jednoduché stroje - Experimentárium Otrokovice - třída 7.B. Žáci se účastnili přednášky p. Dr. Renaty Holubové z Univerzity Palackého v Olomouci. Děti si vyzkoušely, že i dotykem rukou mohou vydat měřitelnou energii, už vědí, zda je možné vyrobit perpetum mobile, přímo v sále před zraky dětí prosvištěla raketa. Doma si žáci určitě vyzkouší pokus s fénem a míčkem nebo další jednoduché pokusy.


Exkurze Jihlava - čokoládovny - říjen 2014

Dne 24.10. 2014 třída 8. B navštívila v rámci přírodovědného kroužku čokoládovny Kamila v Jihlavě.


Experimentarium - říjen 2014

8.10. Žáci přírodovědného kroužku na návštěvě v Experimentáriu v Otrokovicích viděli 3D film o životě dinosaurů a ještěrů v druhohorách. Ve dvou skupinkách si mohli vyzkoušet práci se super unikátním mikroskopem, tentokrát při zvětšení až 1100 krát. Žáci si zajezdili s autodráhou, viděli v chodu 3D tiskárnu. Seznámili se zábavnou formou s moderními technologiemi, odváželi si další nezapomenutelné zážitky.


Experimentarium – Dr. Michael Londesborough, Pd.D.

17.9. byl úžasný den! Třída VIII.B viděla v Otrokovicích chemickou show pana Dr. Michaela Londesborougha, Ph.D. na téma Energie. Všichni žáci si odnášeli skvělé a nezapomenutelné zážitky.


Experimentarium – září 2014

V Experimentáriu viděli žáci 10. 9. 3D film o vodě. V laboratoři pod odborným dohledem vyráběli voňavé mýdlo. Zkoušeli nařezat a natvarovat skleněné trubice, domů si mohli odvézt svůj jistě první sklářský výrobek - malou baňku.


Květen - červen 2014

Na přelomu května a června se seznamujeme s jednoduchými pokusy z optiky – jak fungují dutá, vypuklá a rovinná zrcadla, čočky spojky a rozptylky, dalekohled.  Žáci také vyrobili periskop. V červnu jsou ještě v plánu pokusy z akustiky.

Po prázdninách se budou děti těšit na nové a zajímavé věci z chemie. Kroužek bude v příštím školním roce probíhat částečně na naší škole, jako tomu bylo letos, a částečně v nových laboratořích na střední průmyslové škole v Otrokovicích, kde bude pro žáky jednou měsíčně připravena spousta technických her, zábavy a pokusů.


Březen - duben 2014

V březnu začali sestavovat nejdříve jednoduché, později složitější elektrické obvody. Pomocí elektronických souprav postupně sestrojili detektor lži, Morseův přístroj, světelný terč, krystalku, detektor vlhkosti, zabezpečovací zařízení a jiné.

V měsíci dubnu pak ještě pokračovali v sestavování složitých elektrických obvodů. Koncem dubna a začátkem května byly děti na několika výpravách na geocachingu v okolí Napajedel.


Prosinec 2013 - únor 2014

V prosinci, po další řadě fyzikálních pokusů, žáci tentokrát vyráběli auto poháněné navinutou gumou. Nejlepší auto vytvořil Lukáš Bureš z třídy 8. B. Děti také navštívily laboratoře v Otrokovicích, kde se zúčastnily tzv. „Noci alchymistů“. Z této akce si dovezly spoustu nezapomenutelných zážitků.

V lednu se žáci zabývali sestavováním různých kladkostrojů, ozubených řetězových a řemenových převodů. Vyzkoušeli si též simulaci složitých ozubených převodů v počítačovém programu. Během ledna dále děti stihly vyrobit pohyblivou fyzikální hračku – kraba.

Na přelomu ledna a února se žáci zabývali měřením fyzikálních veličin. Porovnávali stará klasická měřidla s moderními, laserovými. V únoru si znovu vyzkoušeli spoustu pokusů s elektrickým a magnetický polem.


Září - listopad 2013

Od září do listopadu si děti mohly ověřit své znalosti (nebo získat nové) na spoustě zajímavých fyzikálních pokusech z oblasti vlastností kapalných, pevných nebo plynných látek. Vedle pokusů také žáci vyráběli různé fyzikální hračky (reaktivní letadélko, vznášedlo, model plic, horkovzdušný balon, mini-lis, vzduchové dělo, kuličkovou dráhu aj.). Nejlepší kuličkovou dráhu sestrojil Aleš Michalčík z třídy 7. A.

V listopadu kroužek navštívil stolařskou dílnu pana Jiřího Otradovce, kde děti společně vytvořily poličku a přitom se seznámily s mnoha moderními stolařskými stroji. Také je hodně zaujal stroj na zpracování dřevěného odpadu. Kažý si pak mohl odnést domů nějakou tu briketu 


Přednáška Jiřího Grygara - Vesmír

Kroužek mladých přírodovědců se vydal do Otrokovic na přednášku (Vznik fyziky, chemie a biologie aneb Velký třesk za všechno může) významného českého astronoma, astrofyzika a populizátora vědy Jiřího Grygara. 


Přednáška Jiřího Kolbaby - Afrika

Ve středu 21. 5. 2014 se žáci z přírodovědného kroužku zúčastnili přednášky cestovatele Jiřího Kolbaby s názvem AFRIKA. Dvouhodinová přednáška pojednávala hlavně o Etiopii a celá byla proložena nádhernými fotografiemi. Všem žákům se moc líbila.Logo 2. ZŠ Napajedla

2. základní škola Napajedla, příspěvková organizace,

Komenského 298, Napajedla 763 61

Telefon: 577 941 093
Mobil: 774 601 196
E-mail: podatelna@2zsn.cz
Nahoru Přesunout se na začátek stránky
Do konce školního roku zbývá© 2018 2. základní škola Napajedla, příspěvková organizace, Komenského 298. Všechna práva vyhrazena
Realizace rotate Rotate