Fotoarchív 2023

Zde si můžete prohlédnout fotografie ze školního roku 2023/2024.

Anglie 2024


Týden plný pohody 2024

Poslední květnový týden byl pro naše třeťáky „Týdnem plným pohody“.
Ze všech akcí se jim nejvíc líbila stezka odvahy s přespáváním ve škole, kostýmová prohlídka zámku Milotice, stavění domečků v lese a jízda zručnosti.

Centrum enviromentálního vzdělávání Lipka 2024

"Jé, já chytila motýla!" "A my máme parádní kobylku! Tyjo, ta má dlouhá tykadla!" - takové a další podobné věty se ozývaly v pátek odpoledne na Holém kopci nad obcí Krásensko u Brna. Po roce jsme se totiž vrátili do místního centra enviromentálního vzdělávání Lipka, kde si naši šesťáci opět podívali, jakou džungli máme pod nohama. Tak se totiž jmenuje výukový program, který jsme absolvovali. Prozkoumali jsme různé biotopy a pomocí opravdových entomologických pomůcek, jako jsou smýkačky, síťky na létající hmyz, sklepávačky apod., jsme hledali a určovali obyvatele těchto oblastí. Počasí nám přálo a strávili jsme super den v terénu Těšíme se příští rok snad na viděnou ????


Branný den 2024


Volejbal okres 2024

Okresní kolo ve volejbale - starší žákyně: skvělé 2. místo. Gratulujeme!


Minifotbal - okres 2024

V úterý 23.4.2024 naše škola pořádala okresní kolo turnaje v minifotbale kategorie IV. (žáci 8. a 9. tříd). Na turnaji startovalo celkem osm škol. ZŠ Okružní Zlín, ZŠ Kvítková Zlín, ZŠ Vizovice, ZŠ Vlachovice, ZŠ Tlumačov, ZŠ Mánesova Otrokovice, 1. ZŠ Napajedla a naše 2. ZŠ Napajedla. V postupu do finále nás zastavil vítěz turnaje, ZŠ Kvítková Zlín a v boji o třetí místo jsme podlehli až v prodloužení se ZŠ Okružní Zlín. Bramborová medaile kluky trochu mrzela, když si zpětně promítali své neproměněné šance, ale i tak je to krásné umístění v takto silné konkurenci. Děkujeme jim za reprezentaci školy a snad to vyjde příští rok.   


Den Země 2024

19. dubna se naše učebny 2. stupně proměnily v jedno velké insektárium. Probíhal zde projektový den u příležitosti Dne Země. Děti rozdělené do mnoha skupin pojmenovaných podle hmyzích zástupců se na 15 stanovištích mohly podívat, jak žijí některé druhy hmyzu, jak do jejich života zasahuje lidská činnost a jestli jim můžeme nějak pomoci, protože hmyz je důležitou součástí života na Zemi a bez něj bychom byli ve velkých problémech.


LVK Karlov 2024

Více fotek na: https://eu.zonerama.com/2zsnapajedla/Album/11074267


Recitace 27. 4. 2024

Školní kolo recitační soutěže 4. a 5. tříd 27.2.2024

1.místo Klára Jelínková, 4.B

2.místo Petr Zapletal, 5.A

3.místo Adam Smyček, 4.A

 


Recitace 2024

Ve středu 28.2.2024 se konalo školní kolo v recitaci. Zúčastnilo se ho 23 žáků 1. až 3 ročníků.

1 ročník : 1. místo  Grygar Adam             1.A
                2. místo  Huťková Tereza         1.B
                3. místo  Olšinová Veronika     1.A
                              Strnka Dominik          1.B
 
2. a 3. ročníky : 
                1. místo  Zakopalová Barbora    2.B
                2. místo  Komárek Tomáš          3.A
                3. místo  Kučerová Eliška           3.B

Robota

V pondělí 22.1. se žáci 2.B zúčastnili dalšího projektu. Navštívili jsme ROBOTU Zlín. Robota je digitální dílna.Žáci viděli při práci 3D tiskárnu, termolis, plotter, gravírovací a řezací laser. Vyzkoušeli si 3D pero, zahráli si na designéry. V únoru se stanou designéři z žáků 2. A a 2. B se pustí do animace. Už se těšíme!


Muzeum Komenského Přerov

V úterý  9. 1. navštívili žáci druhého ročníku Muzeum Komenského v Přerově. Během projektového dne podnikali badatelskou činnost na téma neživá příroda a nerostné bohatství naší Země a mohli si pak prohlédnout muzejní sbírky z různých oblastí.


Muzeum JV Moravy

22. 1. měli žáci z 2. A další velmi zajímavý Projektový den, tentokrát v Muzeu JV Moravy ve Zlíně. Absolvovali dva zajímavé programy, a to Kocour Modroočko a jeho přátelé a animační dílnu Hermíny Týrlové.


Vánoční přehazovaná 2023


Vánoční zpívání 2023

Další fotky ve fotoalbu zde»»


Předávání slabikářů 2023

V pátek 8.12. čekalo prvňáčky z 1.A a 1.B slavnostní předání slabikářů. Jejich kamarádi z 9.A a 9.C si pro ně připravili pohádky, které sami připravili a sehráli. Do slabikářů jim vyrobili krásné záložky a všichni si tento den velmi užili. Věříme, že všichni prvňáčci budou ve slabikáři rádi číst. Velké poděkování patří žákům devátých tříd, kteří se na této akci podíleli.


Keramická dílna 2023

Tradicí se již stává tvoření žáků 1.- 5. tříd vánočního dárku  v Keramické dílně v DDM pod vedením lektorky Šárky Janoškové.


SKAUTUJ!

Netradiční mikulášskou nadílku dostali žáci 2. tříd v podobě návštěvy interaktivní a zážitkové výstavy Skautuj! v napajedelském muzeu.

Skaut v Napajedlích slaví 100 let od založení a jeho prezentace v muzeu  je pro děti i ostatní příznivce velmi podařená!


Projektový den: Logické hry na ZŠ

Naši žáci „druháci“ si prožili zcela jiný výukový den. Pod vedením lektorky ze společnosti Malá technika se seznámili s tím, co je to robot a kde a v jakých podobách se s ním mohou v praktickém životě seznámit. Programovat roboty (spolužáka) si pak vyzkoušeli v reálu pomocí zvukových signálů. Zábavnou činností bylo i stavění robota z kostek podle vlastní fantazie.


Halloween 2023

V pátek 3. listopadu nepřišly do školy jen děti, ale také duchové, kostlivci, čarodějky, různé další neobvykle oděné postavy. Žákovský parlament totiž pozval každé ochotné strašidlo v okolí, aby se podílelo na Dni strašidelných převleků. A jelikož si dotyční dali se svým zevnějškem hodně záležet, bylo na co koukat.


Soutěžní den s IZS Otrokovice 15. 9. 2023


Adaptační den 6.C

V pátek 8. září absolvovali žáci VI. C, tedy čerstvě vzniklého kolektivu, adaptační program, jehož cílem bylo napomoci vybudování zdravých základů ve vzájemných vztazích mezi dětmi a ulehčení jejich přechodu na novou školu. Program byl připraven za pomoci DDM Matýsek a odehrál se v jeho prostorech a v okolí školy. V úvodní pasáži v režii třídního učitele šlo především o seznamovací aktivity a tvorbu třídních pravidel. Prostřední část, odehrávající se venku, byla zaměřena na týmovou spolupráci a komunikaci. No a na závěr dne se celá třída několika společnými aktivitami naladila na věřme příjemné a užitečné prožití školního roku. Účastníkům adaptačního programu, a to bez výjimky, patří pochvala za svědomitý přístup ke svěřeným úkolům!


Slavnostní zahájení školního roku 2023/2024Logo 2. ZŠ Napajedla

2. základní škola Napajedla, příspěvková organizace,

Komenského 298, Napajedla 763 61

Telefon: 577 941 093
Mobil: 774 601 196
E-mail: podatelna@2zsn.cz
Nahoru Přesunout se na začátek stránky
Do konce školního roku zbývá© 2018 2. základní škola Napajedla, příspěvková organizace, Komenského 298. Všechna práva vyhrazena
Realizace rotate Rotate